Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj sztachety z plastiku są nieodłącznym składnikiem wszelkiej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Aby można się było przedostać na teren własnej posiadłości potrzebna jest furtka jak również brama.
Bezspornie bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być porządnie wykonane bowiem narażone są na o wiele większe obciążenie niż pozostała cześć ogrodzenie plastykowe na plot i bramę ze sztachetek
. Wiec jakie winny być furtki oraz bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa winna być na tyle szeroka żeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.


Bramka wejściowa winna również zapewniać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zwykle są zawieszone ponad murkiem bramka powinna znajdować się nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by balustrady z Winylu na plot i furtkę sztachetowa było jednakowej wysokości.Przy wyborze sztachetki z plastyku na plot i furtkę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada wziąć pod uwagę fakt iż balustrady Winylowe
przy bramie winno być na tyle długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z jakiego brama wjazdowa i furta ma być wykonana. Te 2 ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenie PVC na plot i furtkę ze sztachetek wyglądało jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do wypełnienia bramy ewentualnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar