Jumat, 12 Mei 2017

Ogrodzenie od strony ulicy może być utrapieniem a może dawac zacisze w postaci ogrodzenia akustycznego

Ruchliwa ulica, to nie lada problem, zwłaszcza dla mieszkańców, których domy usytuowane są właśnie przy tej ulicy. Producenci ogrodzeń zadbali również o takich konsumentów. Na rynku dostępne są ogrodzenia dźwiękochłonne, a nawet ogrodzenia dźwiękoszczelne. Mają one za zdanie wytłumić lub zlikwidować hałas. Ogrodzenia dźwiękochłonne buduje się z ogrodzeniowych modułów, które układa się pomiędzy metalowe słupki ogrodzeniowe. W ten sposób panele takie tworzą ścianę.

Panele ogrodzeniowe wykonane są z metalu 

I tu mamy do wyboru blachę stalową lub aluminiową. Jeśli zależy nam na widoczności widoczności, to można je wykonać z paneli PMMA. To nic innego jak poliwęglan akrylowy, który jest przezroczystych lub barwiony. Ekrany takie grubość mają dostosowaną do poziomu izolacji dźwiękowej jaką chcemy uzyskać. Panele ogrodzeniowe z PMMA można stosować na całej wysokości ogrodzenia, jeśli bardzo zależy nam na uzyskaniu efektu dużej przestrzeni..

Sytuacja jednak może być inna, bo dom kiedyś zakupiliśmy w spokojnej okolicy, a po kilku latach koło naszej posesji powstała ulica, która z czasem stała się dość ruchliwa. W sytuacji gdy mamy już ogrodzenie można na to istniejące ogrodzenie zastosować nakładkę dźwiękochłonną. Dzięki takiemu rozwiązaniu uchronimy się przed dokuczliwym hałasem, a jednocześnie nie będziemy zmuszeni stawiać nowego ogrodzenia. Panele ogrodzeniowe pełniące rolę nakładek wykonane są z aluminium i poliwęglanu komorowego. Można je montować tuż za dotychczasowym ogrodzeniem albo mogą pełnić rolę zupełnie nowego ogrodzenia dekoracyjnego ozdobionego z przedniej strony.

1 komentar:

  1. Produkcja takie płotka jest o wiele tańsza niż tego murowanego czy też drewnianego. Firma http://alkaz.pl/ z Olszytna zajmuje się produkcją takich detali z tworzyw sztucznych. Warto zapoznać się z ich ofertą.

    BalasHapus