Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się zużywają oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.
Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar